Haber Detayı
07 Kasım 2020 - Cumartesi 16:58 Bu haber 1907 kez okundu
 
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Uzunlar Kocaeli Turizm Sektör Buluşmasında
TÜRSAB-Büyükşehir KOTİD Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği İl Kültür Turizm Müdürlüğü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği öncülüğü ve işbirliğiyle Turizm Sektör Buluşması gerçekleştirildi.
TURİZM Haberi
TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Uzunlar Kocaeli Turizm Sektör Buluşmasında

Turizm Sektör buluşmasına TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile birlikte  TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu BaşkanıYılmaz Uzunlar da katıldı.

 

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde TÜRSAB ile Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği’nin paydaşlığında turizm sektörünün öncüleri Seyahat Acenteleri Tur Operatörleri Kocaeli’de bir araya geldi. 

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Turizm Sektör Temsilcileri Buluşması’na turizm sektörü işletmecileri ve acente sahiplerinin yer aldığı sektör buluşması gerçekleştirildi.

 

Türkiye genelinden yüze yakın seyahat acentesinin katıldığı programa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcıları, ilçe belediye başkanları, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Kocaeli’deki çok sayıda turizm işletmesi katıldı. Sektör temsilcilerinin buluşturulduğu etkinlikte Karadeniz kıyıları, Samanlı dağları, yürüyüş yolları, gölleri ve yeşil alan bakımından 4 Mevsim turizm olanağı sağlayan Kocaeli’nin fırsatları konuşuldu.

 

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ise turizm sektörünün pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri olduğunu ifade etti. Türkiye için turizmin son derece önemli olduğunu ifade eden Bağlıkaya, “Dolayısıyla bizdeki yıpratması çok daha yüksek oldu. Önümüzdeki yılların daha iyi olmasını bekliyoruz. Bu süreci omuz omuza atlatacağız.  Kocaeli muhteşem güzellikleriyle dikkat çekiyor. Pandemi ile turizm de dönüşüme uğradı. Karavan, doğa turizmi tüm dünyada arttı. Kocaeli bu anlamda son derece elverişli bir yer. Kış ve kongre turizmine de hizmet verecek kapasiteye sahip. Kocaeli’yi daha fazla hatırlatmamız lazım” dedi.


Türkiye’nin en zengin şehirlerinden birinin Kocaeli olduğunu vurgulayan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Kocaeli, ödenen vergiler bakımından Türkiye’nin 3’üncü şehri… Bursa’nın 10 katı vergi veren bir şehir. İleriki dönemlerde Bilişim Vadisi başta olmak üzere turizmin çeşitlenmesinde farklı alanları önümüze koyabilecek bir şehir.  Az tanıtmışsak bu bizim eksikliğimiz. Kocaeli’yi artık vitrine koymak istiyoruz. Vitrine çıktığında herkesin ilgisini çekebilmeli Kocaeli. Önemli olan sizlerle yakın temas kurmak. Eksik olan ne varsa tamamlamak” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: TÜRSAB, Orta, Karadeniz, BTK, Başkanı, Uzunlar, Kocaeli, Turizm, Sektör, Buluşmasında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı