Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 13:45 Bu haber 568 kez okundu
 
Samsun Genç Parti'den İktidara Tepki
Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, iktidarın salgının arkasına sığınarak bazı sektörleri cezalandırdığını söyledi.
SİYASET Haberi
Samsun Genç Parti'den İktidara Tepki

Faruk Şen,  “Mart ayında azalacak kısıtlamaları umutla bekleyen vatandaşlarımıza, ‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ atasözü yaşatılıyor” dedi

 

 

SORUNLAR PASPASIN ALTINDA

 

Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, halkın uzun zamandır koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların hafifletileceği 1 Mart tarihini beklediğini, fakat yine hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

 

‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ atasözünü yaşadıklarını ifade  İl Başkanı Faruk Şen, “Atalarımız soğuk kış günlerinin bittiğine aldanmamamız için söylediği söz, ne yazık ki yine anlam buldu. Halkımız bir yandan salgın, bir yandan ekonomik krizle mücadele veriyor. İktidar ise sorunları ya erteliyor yada paspasın altına atıyor.” diye konuştu.

 

HESABI HALK DEĞİL, İKTİDAR ÖDEYECEK

 

Sağlıktan önemli hiçbir konunun olmadığının altını çizen Başkan Şen, “Halkımızın fiziksel sağlığını düşündüğünü iddia eden iktidar, vatandaşının psikolojik ve ekonomik sağlığını neden düşünmez.” şeklinde konuştu. İktidarın salgının arkasına sığınarak bazı sektörleri cezalandırdığını ifade eden Şen, “Parti kongrelerinde, kış turizminde, cenazelerde, AVM’lerde, toplu taşımada ve yüz yüze yapılan sınavlarda bulaşmayan virüs, kafe ve restoran sektöründe mi bulaşıyor? Bu ayrımcılığı yapanlar bilsin ki halkımız bu hesabı ödemeyecek. Sandıkta ödetecek” diye konuştu. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Genç, Parti'den, İktidara, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı