Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 17:18 Bu haber 592 kez okundu
 
Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri’nden Benim Mesleğimi Seç Etkinliği
Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri Benim Mesleğimi Seç Etkinliği düzenledi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri’nden Benim Mesleğimi Seç Etkinliği

Geçtiğimiz günlerde  iki gün süren, öğrencilere yönelik “ Benim Mesleğimi Seç”  çevrimiçi konferansına , katılan,  kendi iş dallarında kendini ispatlamış, yetkinlikleri ve deneyimleri kanıtlanmış olan konuşmacılar gençlerin meslekleriyle ilgili sorularını cevaplandırdı.

 

BİRBİRİNDEN ÜNLÜ MESLEK SAHİPLERİ SUNUM YAPTI

 

Onlıne etkinliğe , tüm Türkiye’den 200’ü aşkın kişi katılırken, etkinlikte,  Sinema ve Televizyon dalında BKM Oyuncusu Alper KUL, Girişimcilik dalında Habitat Derneği Başkanı ve TOBB Genç Girişimciler Başkan Yardımcısı Sezai HAZIR, Gazetecilik dalında Ömür GEDİK, Kişisel gelişim alanında Özgür AKSUNA, Gastronomi dalında Barbaros YOLOĞLU, Bilim İnsanı Esin DAVUTOĞLU ŞENOL, Yönetmen Devrim ERDOĞAN, Endüstri Mühendisliği dalında Genco FAS, Kariyer Planlama ve Finans dalında Şişe Cam Finans Başkanı (CFO) Görkem ELVERİCİ , Marka Mühendisliği alanında N11 Marka Kurucularından Ömerden SEZGİN sunum yaptı.

 

Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri Dönem Başkanı Berat Deniz Öztürk yaptığı açıklamada, “Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri 2010 yılından bu yana, Temiz ve Yaşanabilir Çevre, Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü, Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisi, Su, Sanitasyon ve Hijyen, Anne ve Çocuk Sağlığı, Temel Eğitim ve Okuryazarlık, Ekonomik ve Toplumsal Gelişim gibi ana odak noktası alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Samsun 19 Mayıs Interact Kulübü lise çağındaki öğrencilerden oluşmaktadır. Hedefleri henüz bu yaşta topluma yönelik projeler gerçekleştirerek ülkemize faydalı olmaktır. “ dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, 19, Mayıs, Rotary, ve, Interact, Kulüpleri’nden, Benim, Mesleğimi, Seç, Etkinliği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı