Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 14:25 Bu haber 929 kez okundu
 
Sağlık Çalışanına ek ödeme yerine tek ödeme yapılsın
Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı erdoğan çakmak, aağlık çalışanlarına salgın nedeniyle ilave ek ödeme yerine maaşa zam şeklinde tek ödeme yapılması taleplerini yineledi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Çalışanına ek ödeme yerine tek ödeme yapılsın

Uzun zamandır bu taleplerini dillendirdiklerini ancakl bu güne kadar bir sonuç alamadıklarını ifade eden Erdoğan Çakmak," 

Adaleti sağlamanın, problemleri ortadan kaldırmanın ve hakça bir paylaşım yapmanın da tek yolunun  budur. Yaşanan gelişmelerde haklılığımızı göstermektedir." dedi.

Erdoğan Çaköak konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


" Çünkü covid-19 salgını kapsamında ortaya çıkarılan ama sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak olan adı tavandan kendi yavandan ilave ek ödemelerdeki sorunlar bir türlü bitmemektedir. 

Üniversite hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise Kasım ayından bu yana bu ilave ek ödemeler ödenmemektedir.   
Süreye, idarecinin inisiyatifine çeşitli şartlara ve onaylara bağlı olan ilave ek ödemeler çalışanı bezdirmiştir.


   
Her ne kadar üniversite hastaneleri için kısa bir süre sonra ödemelerin yapılacağı ifade edilmişse de, Sağlık Bakanlığı ile ilgili yönetmelik ve dağıtımı ile ilgili düzenlemede yeni yayınlanmış olsa da bu gecikmenin bize göre bir izahı yoktur.   
Adı bürokrasi, gecikme veya onay bekleme her ne olursa olsun salgınla kahramanca mücadele eden ve bu uğurda hayatını ortaya koyan sağlık çalışanlarına yapılan bu muamele izandan da uzaktır. 


Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının memnun olmadığı bir ödemede bile böylesine gecikme yaşanıyorsa söylenecek daha fazla sözde kalmamıştır. Sağlık çalışanları için esnek mesaiyi uygulamamada, izinleri iptal etmede çok hızlı davranan bürokrasi ve karar vericilerin çalışanların hakları içinde aynı hız seviyesine ulaşmalarını bekliyoruz.

 
İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz.  2021 yılı sağlık çalışanları yılı olduğuna göre bunun gereğini yapmalarını karar vericilerden bekliyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Sağlık, Çalışanına, ek, ödeme, yerine, tek, ödeme, yapılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı