Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 20:27 Bu haber 641 kez okundu
 
Karantinadaki Atakumlulara Belediyeden Ücretsiz Yemek
Atakum Belediyesi karantinadaki vatandaşlara ücretsiz öğle yemeği veriyor. Yemek vatandaşın evine teslim edilecek.
YEREL YÖNETİM Haberi
Karantinadaki Atakumlulara Belediyeden Ücretsiz Yemek

Atakum Belediyesi, koronavirüs sebebiyle 14 gün boyunca evde zorunlu karantinada olan yurttaşlara ücretsiz yemek desteği sağlayacak

 

 

PCR testleri pozitif çıkan ya da temaslı oldukları gerekçesiyle 14 gün boyunca evde zorunlu izolasyonda kalan yurttaşların öğle yemekleri, Atakum Belediyesi’nin pandemi dayanışma ekiplerince kapılarına götürülecek. Hizmetten yararlanmak isteyen Atakumlu yurttaşlar, 0552 963 02 30 numaralı telefondan belediyeye ulaşarak; aynı evde karantina altında bulunan bireylere ait ad, soyad, adres, telefon bilgilerinin yanı sıra bu kişilere ait HES kodlarını bildirecek.

 

 

Talebin ulaşmasının ardından pandemi dayanışma ekipleri, HES kodlarını sorgulayarak yemek desteğinden yararlanmak isteyen yurttaşların risk durumunu belirleyecek. PCR testi pozitif olan ve temas nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği 14 günlük izolasyon sürecini evde geçirmek zorunda olan yurttaşların öğle yemekleri, kapılarına ücretsiz olarak ulaştırılacak.

 

 

Atakum Belediyesi’nin gıda bankacılığı paydaşı Özgür Bölüşüm Derneği ile birlikte yürüteceği pandemi dayanışmasına Samsunlu yardımseverler de katkı sağlayabilecek. Zorunlu izolasyon nedeniyle evlerinden çıkamayan yurttaşlara yardım eli uzatmak isteyen Samsunluların Özgür Bölüşüm Derneği’ne yapacağı gıda bağışları, Atakum Belediyesi’nin sosyal tesislerindeki mutfakta yemeğe dönüştürülerek yararlanıcı yurttaşların adreslerine teslim edilecek.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Karantinadaki, Atakumlulara, Belediyeden, Ücretsiz, Yemek,
Yorumlar
Haber Yazılımı