Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 22:45 Bu haber 775 kez okundu
 
Eski Çalıştığı İşyerini 7 gün ardarda soyan zanlı tutuklandı
Samsun’da eski çalıştığı işyerini 7 kez soyduğu iddia edilen zanlının çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı açıklandı.
ASAYİŞ Haberi
Eski Çalıştığı İşyerini 7 gün ardarda soyan zanlı tutuklandı

Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

 

Samsun Valiliği’nin açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

 

“ 18.01.2021 tarihinde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında “Samsun’da 7 gün boyunca aynı dükkânı soydu, dükkanı soyan hırsız 70.000 Tl lik vurgun yaptı, polis hırsızı arıyor’’ şeklinde haberlerin yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

 

 

12.01.2021 günü İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No.91 de bulunan oto aksesuar dükkanının sahibi A.K. iş yerinde bulunan oto aksesuar ürünlerinin çalındığı yönünde beyanı ile Gazi Polis Merkezi Amirliğine müracaatta bulunmuştur.

 

 

 Konu ile ilgili olarak İlkadım Suç önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan kamera incelemelerinde malzemeleri alan şahsın aynı iş yerinin eski çalışanı B.A isimli şahıs olduğu, şahsın iş yerinde çalıştığı dönemde parça parça malzemeleri alarak kutularım yerlerine bıraktığı, 13.01.2021 günü de şahsın katlanır camı esnetmek sureti ile dükkâna girerek son malzemeleri çaldığı tespit edilmiştir.

 

 

Şüpheli şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri tarafından yakalanarak Gazi Polis Merkezi Amirliğine teslim edilmiştir. Şahıs iş Yerinden ve Kurumdan Hırsızlık suçu ile Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Eski, Çalıştığı, İşyerini, 7, gün, ardarda, soyan, zanlı, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı