Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 19:39 Bu haber 882 kez okundu
 
Ayvacık Ziraat Odası'ndan Samsun Büyükşehir'e Lale Tepkisi
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’a 200 Bin Lale Dikildiği haberine Ayvacık Ziraat Odası Başkanı’ndan tepki geldi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Ayvacık Ziraat Odası'ndan Samsun Büyükşehir'e Lale Tepkisi

Haber sonrasında yazılı bir açıklama yapan Başkan Erdal Avcı, “Samsun Büyükşehir Belediyesi hala Lale Devri’nde mi?” dedi.

 

Erdal Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi bir karış toprak boş kalmasın derken çiftçilerimize ve üretime destek olma talimatı vermiştir. Samsun Büyükşehir  Belediyesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajı talimatı sanırım yanlış anlaşılmıştır. Çiftçilerimiz pandemi döneminde gece gündüz demeden bu kadar ekonomik zor şartlara rağmen bu talimatı doğru algılamış ve elinden gelen hatta elinden gelmeyeni de fedakarca yapmıştır.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi 200.000 laleye takriben 1 milyon Lira ücret ödeyerek sadece makyajdan ibaret olacak olan bu lalelerin yerine 17 ilçemizdeki çiftçilerimize çok daha üretime katkı sağlayacak şekilde değerlendirilebilir. Pandemi döneminde bütün dünya sağlıktan bile önce tarımın önemini anlamışken tarım kendi olan Samsun’un Büyükşehir Belediyesi hala daha tarımın ve üretimin önemini kavrayamamıştır.

 

Buradan Samsun Büyükşehir Belediyesinin başta Başkanı ve bütün siyasi partilerin meclis üyelerine çağrımdır. Lütfen üretime hiçbir katkısı olmayacak olan lalelerden vazgeçip üretime destek olunması konusunda bu kararı tekrar gözden geçirmelerini talep etmekteyiz.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız bütün vatandaşlarımıza acıda olsa birlik ve beraberlik içinde bu süreci atlatmamız gerektiği talimatı vermesine rağmen Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmeti üretimi lale dikmekte kavramıştır. Vatandaşa tasarruf etmesini tavsiye eden Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatları kendi partisine ait olan Belediye Başkanınca yok hükmünde sayılmıştır.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ayvacık, Ziraat, Odası'ndan, Samsun, Büyükşehir'e, Lale, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı