Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 14:33 Bu haber 321 kez okundu
 
Ayvacık’ta Yevmiyelere Yüzde 20, Sosyal Haklara Yüzde 100 Zam
Ayvacık Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İmzalanan Toplu İş Sözleşmesinde 1 Yıl için yevmiyelere yüzde 20, sosyal haklara yüzde 100 zam yapılması kararlaştırıldı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Ayvacık’ta Yevmiyelere Yüzde 20,  Sosyal Haklara Yüzde 100 Zam

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, “ Toplu iş sözleşmesi ile hedeflediğimiz rakama ulaştık.  İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık.  Karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık.

 

 Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlar getirmesini diliyorum. Toplu iş sözleşmesi bir yıl geçerli olacak. Yevmiyelerde  yüzde 20 , sosyal haklarda yüzde 100 artış sağlandı. Emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Halil Kalaycı beyefendiye ve komisyon üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı’da “Belediyemiz personelinin üyesi bulunduğu Hizmet-İş Sendikası ile yaptığımız sözleşmeyi bugün imza altına aldık. Pandemi süreci başladığından beri ekiplerimiz ile birlikte halkımızın geleceği için gece-gündüz demeden sahadayız. İşte bugün sahada ve kurumumuzda ter döken emekçilerimiz için bir aradayız. Onların ücretlerini ve sosyal haklarını iyileştirmek için sendika yetkilileriyle birlikte uzun mesailer harcadık. İşçinin hakkını teslim etme noktasında tüm imkânlarımızı sonuna kadar zorladık. İşçi kardeşlerimizin yüzlerinin gülmesini sağladığımıza inanıyorum. İmzaladığımız bu sözleşme tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. “Güle güle harcasınlar. ” diye konuştu.

 

Toplu iş sözleşmesi imza törenine, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Ayvacık Belediyesi Başkan Yardımcısı Vedat Yazıcı, Sendika Başkan Yardımcısı Arif ÇELİK, Ayvacık Belediyesi birim müdürleri Fermude Öztürk ve Eren Yüksel, işyeri Sendika Temsilcisi Nuri Kiliçkatılım sağladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Ayvacık’ta, Yevmiyelere, Yüzde, 20,, , Sosyal, Haklara, Yüzde, 100, Zam,
Yorumlar
Haber Yazılımı